BRANŻA
GASTRONOMICZNA

Branża: Gastronomiczna

Dział: eCommerce – portal do zamawiania jedzenia online

Platforma: Exergy

Rozpoczęcie współpracy: Marzec 2021

Cele:

  • promocja nowego portalu w social media, Google oraz innych kanałach
  • zwiększenie ruchu na stronie oraz zdobycie nowych 
  • wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania

Podjęte działania:

  • stworzenie brandingu, zbudowanie profilu oraz opracowanie spójnej strategii na Facebooku, bazującej na regularnie publikowanych treściach, zależne od sezonowości oraz wspierane real-time marketingiem
  • działania SEO
  • wspieranie działań organicznych regularnie przeprowadzanymi kampaniami płatnymi Google Ads i Facebook Ads
  • audyt techniczny oraz brandingowy
  • audyt z działań konkurencji

Efekty:

Większy ruch na stronie:

Poprzez podjęte przez nas działania ruch z social media (social) wzrósł o ponad 116%. W kategorii Display zawierają się przejścia na stronę z prowadzonych przez nas kampanii Facebook Ads oraz Google Ads, które zwiększyły ruch na stronę (z display) o ponad 81%. Wszelkie zastosowane przez nas strategie marketingowe zwiększyły organiczny ruch na stronę (organic search) o ponad 30%. Ruch z wszelkich odesłań (referral) dzięki wszystkim działaniom marketingowym wzrósł o 11,15%. Biorąc pod uwagę wszystkie źródła pozyskiwania użytkowników, nawet te niezawarte w poniższej tabeli, liczba sesji przez cały okres naszego działania wzrosła o ponad 72%. Portal Kuchnia z Dowozem zaczął działać w styczniu 2021 roku, więc założeniem było także zapoznanie mieszkańców Lublina i okolic z nową opcją dostępną na rynku, a więc pozyskanie jak największej ilości nowych użytkowników na stronie. Dzięki naszym działaniom wzrosła także ilość nowych użytkowników strony o prawie 78%. Założone cele zostały osiągnięte.

Wyższa widoczność w wynikach wyszukiwania:

Nasze działania SEO przyczyniają się do wzrostu widoczności strony w wyszukiwarce Google. W tym przypadku przez 3/4/5 miesiące naszych intensywnych działań wypozycjonowaliśmy portal na pierwszą stronę w wyszukiwarce Google oraz przyczyniliśmy się do wzrostu widoczności strony o ok. 406%.

To tylko jeden z wielu przykładów naszej efektywnej działalności

Wyślij wiadomość, a niezwłocznie się do Ciebie odezwiemy.

Scroll to Top